REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. LUTY 2024

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. LUTY 2024

* * * 

1 LUTEGO 

W kinie „Sokół” w Sokółce odbędzie się koncert dziecięco-młodzieżowego zespołu Winnica z Białegostoku, który zaprezentuje kolędy we współczesnej, żywiołowej aranżacji.

Koncert to połączenie wspólnego kolędowania i szerzenia idei pracy misjonarskiej. Gościem będzie Faustyna Maciejczuk – artystka młodego pokolenia, wokalistka, autorka tekstów, producentka i skrzypaczka. Wystąpią profesjonalni artyści: Michał Kalinowski – saksofon, Marcin Kownacki – gitara, Tomasz Duszczenko – gitara basowa, Kinga Kurstak – instrumenty klawiszowe, Wojciech Brański – perkusja, ks. Wojciech Trzaska – gitara.

Po występie odbędzie się kwesta na pomoc w utrzymaniu wychowanków Misji Kithatu w Kenii.

Początek o godzinie 18. Wstęp jest wolny. 

* * * 

2 LUTEGO 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej zaprasza na festyn na zakończenie ferii. Początek o godzinie 10 na hali sportowej liceum ogólnokształcącego.

W programie: dmuchańce, wata, popcorn, malowanie twarzy i inne atrakcje. Organizatorzy zapewniają dużo dobrej zabawy dla wszystkich dzieci.

Planowane zakończenie o godzinie 13.

***

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do udziału w halowym Turnieju Dzikich Drużyn o Puchar Burmistrza Sokółki.

Zmagania odbędą się na hali sportowej Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Sokółce przy ulicy Szkolnej 2.

Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi (początek o godzinie 9) oraz rocznik 2007 i młodsi(początek o godzinie 11).

* * *

3 LUTEGO 

W najbliższą sobotę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej odbędą się eliminacje rejonowe XXXI Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska”.

Impreza odbywać się będzie już po raz 31. Kilkadziesiąt eliminacji rejonowych organizowano w Dąbrowie Białostockiej. Tylko w ubiegłym roku nie udało się zorganizować spotkania.

Początek o godzinie 15 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Wystąpią zespoły z regionu, a wyjątkowym gościem będzie grupa z Podlasia.

* * * 

4 LUTEGO 

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Olega Kobzara połączony z recitalem artysty. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17 w Kamienicy Tyzenhauza.

Oleg Kobzar urodził się w 1971 r. w miejscowości Homel w Białorusi. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych Białorusi (dyplom na wydziale malarstwa sztalugowego). Po studiach przyjechał do Polski, do rodzinnego miasta żony - Bielska Podlaskiego. Od 2006 r. mieszka w Białymstoku i pracuje jako artysta chóru w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Kobzar jest artystą wielu sztuk, oprócz malowania - pisze muzykę do własnych tekstów, a także do tekstów znanych poetów białoruskich. Stale koncertuje i prezentuje swoje malarstwo. Na koncie ma wiele wystaw indywidualnych i kilka zrealizowanych projektów muzyki autorskiej. Jego prace malarskie można spotkać w kolekcjach na całym świecie.

Serdecznie państwa zapraszam na spotkanie z moją twórczością malarską, podczas wernisażu w godzinnym recitalu zaprezentuję także autorskie utwory - zachęca autor. 

Wystawa malarstwa dostępna będzie do 16 lutego.

* * * 

8 LUTEGO 

Gminny Ośrodek Animacji Kultury i Rekreacji w Szudziałowie zaprasza na spotkanie „Być kobietą, być kobietą”.

W tym roku organizatorzy zapraszają do słonecznej Italii. Planowany jest konkurs kulinarny, tematem przewodnim będą włoskie desery i przystawki. Odbędzie się wystawa filiżanek, a panie zostaną zabrane w podróż na wenecki karnawał.

Początek o godzinie 10.

* * * 

10 LUTEGO 

Sokólski Ośrodek Kultury zapraszama na zajęcia z sensoplastyki. Prowadzeniem warsztatów zajmie się „Laborka” czyli Laboratorium Kreatywnej Zabawy.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 11 w sali „Lira”. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną.

Koszt jednorazowych zajęć to 40 zł, w tym 20 zł to przedpłata na konto (97 1140 2004 0000 3602 8383 2545). Reszta bezpośrednio przed zajęciami.

Sensoplastyka to wszechstronny rozwój dziecka. Ważne jest, aby dziecko przez zabawę i brudzenie było szczęśliwe, miało poczucie sprawstwa, a także rozwijało myślenie kreatywne I twórcze. Te zajęcia to legalne brudzenie, które nie ogranicza dzieci, daje im przestrzeń i możliwości do tworzenie i stymulowania zmysłów, przy rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych.

* * * 

11 LUTEGO 

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku zapraszają na akcję charytatywną pod nazwą „Mały może dużo”.

W planach są występy artystyczne i kiermasz. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13.30. Impreza jest planowana w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku.

Dochód z akcji zostanie przeznaczony na rehabilitację Krzysztofa Buraczyka.

* * * 

13 LUTEGO 

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się walentynkowy koncert. 

Na scenie wystąpi Radek i Hary, czyli „Luźne granie”. Goście będą mogli usłyszeć mnóstwo hitów, „każdy znajdzie coś dla siebie” – zapewniają organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. W planach jest też kawa, herbata i coś słodkiego.

Koncert odbędzie się o godzinie 19.  

* * * 

15 LUTEGO 

DKF „Fantom” zaprasza na pokaz filmów dokumentalnych pod hasłem „Siła życia, siła marzeń”. Ich twórcami są ludzie związani z akcją „Filmowe Podlasie atakuje”.

To akcja, która od ponad dwudziestu lat promuje kinematografię z północno-wschodniej Polski. Widzowie zobaczą filmy opowiadające o ludziach, marzeniach oraz próbach ich realizacji.

W programie:

„Wielki Łapiak” – reż. Tomasz Adamski i Hermanos de Champuco
„Vegan Power – Adam Kunicki” – reż. Maciej Szupica
„Jak pływać, żeby nie utonąć” – reż. Anna Pawluczuk
„Olimpijczyk” – reż. Jan Bujnowski
„Krańce świata: człowiek ryba” – reż. Podlasie Makes Me Happy

Gośćmi pokazu będą: Zbigniew Falkowski, mieszkaniec Łap, bohater filmu „Wielki Łapiak”, prezes Fundacji „Morsy bez granic”. W 2015 r. pobił on rekord świata przebywania w lodzie podczas trzeciego Światowego Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu; Krzysztof Sienkiewicz - pracownik działu kinowo-filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury, współtwórca filmu „Wielki Łapiak”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Seanse odbędą się o godzinie 18.

* * * 

17 LUTEGO 

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sidrze odbędą się mistrzostwa gminy Sidra w tenisie stołowym.

Zmagania planowane są na 17 lutego. Rozgrywki odbędą się w kilku kategoriach: klas 4-6, klas 7-8 (w obu będzie podział na dziewczęta i chłopców) i open, czyli osób powyżej 14 roku życia.  

Zapisy rozpoczną się o godzinie 9. O 10 planowane jest rozpoczęcie rozgrywek.

Prawo do startu mają mieszkańcy gminy Sidra. Wszyscy uczestnicy powinni posiadać strój sportowy i obuwie na zmianę, muszą też mieć własną rakietkę. Jest też zakaz gry w koszulce koloru białego.

Najlepsi otrzymają medale i dyplomy.

* * * 

18 LUTEGO 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na zimową odsłonę imprezy biegowej. Zupełnie bezpłatnie można będzie zmierzyć się w biegu na 2 oraz 5 km. Najmłodsi sportowcy (dzieci nawet od 1 roku życia)  również znajdą coś dla siebie. W planach są mini biegi na dystansach od 50 do 200 m, a także wyścigi na hulajnodze jeśli pogoda pozwoli.

Program imprezy:

10:30 – 11:30 - wydawanie pakietów startowych,
10:30 – 10:55 - zapisy do biegów dla dzieci (biuro zawodów),
11:00 – wyścigi na hulajnogach oraz biegi dla dzieci na dystansie 50, 100 i 200 metrów (szczegóły w biurze zawodów),
11:50 – odprawa techniczna (okolice startu),
11:55 – oficjalne otwarcie „Zalew Run”
12:00 – start biegu na dystansie 2 km,
12:15 – start biegu na dystansie 5 km,
13:00 – zamknięcie trasy,
13:15 – 13:30 – ceremonia wręczania nagród i zamknięcia imprezy.

*** 

W Sokółce planowane jest „Morsowanie z Fundacją na Jednej Nodze”.

Spotkanie odbędzie się na plaży przy zalewie sokólskim. W planie jest morsowanie i wspieranie Fundacji na Jednej Nodze. Jej celem jest pomaganie ludziom niepełnosprawnym i w trudnej sytuacji życiowej. Główny zadaniem jest pomoc dla osób po amputacjach i urazach kręgosłupa.

Program:

11 – start,
11.45 – wspólna rozgrzewka,
12-16 – morsowanie, wspólne ognisko, gorący poczęstunek.

„Oprócz kąpieli w przeręblu dla morsów przygotujemy ognisko z kiełbaskami, szwedzkie pochodnie, pyszny poczęstunek na gorąco przygotowany przez Karczmę za Płotem oraz świetną zabawę” – zapewniają organizatorzy.

W trakcie imprezy będzie prowadzona zbiórka na rzecz Fundacji na Jednej Nodze.

* * * 

21 lutego 

Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej zaprasza na pierwszą w nowej siedzibie wystawę prac Weroniki Ryszkiewicz.

To uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej.

Goście będą mieli okazję obejrzeć rysunek realistyczny kredkami, szkice ołówkiem i malarstwo akrylowe, akwarelowe, olejne.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 12.

* * * 

23 lutego 

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Podlaskie rozmarzenie". Po raz kolejny placówka będzie gościć Katarzynę Krauze-Romejko (RomejkoArt) z baśniowymi obrazami, tym razem w duecie z Jerzym Rajeckim (Klimaty Podlasia) - autorem ciepłych fotograficznych opowieści o Podlasiu.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00 w Kamienicy Tyzenhauza. Wystawa będzie dostępna do 15 marca.

24 lutego 

W parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie Białostockiej planowane są obchody 97. Rocznicy śmierci ks. Józefa Fordona.

Budowniczy dąbrowskiego kościoła parafialnego był m.in. spowiednikiem św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz brata Zenona Żebrowskiego, misjonarza Japonii.

„W tym roku będziemy mogli wziąć udział w Wieczorze Uwielbienia, nocnym czuwaniu, obejrzymy sztukę Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, posłuchamy audycji o ks. Fordonie i koncertu organowego” – informują organizatorzy.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie uroczysta msza święta o godzinie 11.

Program:

Sobota, 24 lutego:

16.40 – „Był przede wszystkim księdzem” o. Paulin Sotkowski o ks. Józefie Fordonie (audycja: ksiądz Fordon zostaje franciszkaninem”,
17 – msza święta rozpoczynająca obchody,
18 – rozpoczęcie nocnego czuwania, wieczór uwielbienia „Spowiedź – spotkanie z miłosiernym”.

Niedziela, 25 lutego:

00.00 – zakończenie nocnego czuwania, rozpoczęcie drogi krzyżowej,
6.30 – różaniec,
8.30 – godzinki ku czci niepokalanego poczęcia najświętszej Maryi Panny,
10.30 – koncert organowy,
11 – uroczysta msza święta w intencji beatyfikacji ks. Józefa Fordona,
14.10 – „Był przede wszystkim księdzem” o. Paulin Sotkowski o ks. Józefie Fordonie (audycja: Ojciec Fordon, ukryty franciszkanin),
15.30 – spektakl „Tajemnicy spowiedzi” oparty na objawieniach mistyczki Cataliny Rivas,
17 – msza święta kończąca obchody.

* * * 

25 lutego 

Na hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie odbędzie się turniej piłki halowej o puchar wójta gminy Janów.

Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9. Drużyny można zgłaszać do 24 lutego do godziny 16. Należy to zrobić telefonicznie (503853493).

O kolejności miejsc będzie decydować liczba zdobytych punktów, wynik spotkania, lepsza różnica bramek oraz rzuty karne po meczy remisowym w półfinale i finale.

Drużyny, które nie pochodzą z gminy Janów, będą musiały uiścić wpisowe w kwocie 100 zł. Ci, którzy są z gminy muszą zapłacić 50 zł. Zespoły składające się z uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie są zwolnieni z wpisowego.

Najlepsi dostaną puchary, dyplomy i nagrody. W planach jest wyłonienie najlepszego zawodnika, bramkarza, strzelca i zawodnika do lat 18.

Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Janowie oraz wójt gminy.

*** 

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Suchowoli zaprasza na wystawę prac malarskich seniorów.

Wystawa nosi nazwę „Kwiaty i nie tylko”. To już czwarta ekspozycja prac namalowanych przed seniorów w ramach warsztatów prowadzonych przy GOKSiT w Suchowoli.

Obrazy będzie można oglądać w kinie Kometa. Wystawa jest planowana na 25 lutego (niedziela) o godzinie 13.

REKLAMA

 

Facebook

Instagram